מאמרים מאת קבוצת עמית טל

אז בתור משרד תיווך וסוכנים שחולשים על העיר הזאת ואוהבים ומתאהבים בה כל שנה מחדש החלטנו להתחיל לשתף מהניסיון והידע שצברנו במהלך השנים

היכולת שלנו לעלות על הכתב את מה שאנחנו חווים מכם הלקוחות, היזמים, הקולגות שלנו ובכלל מכל הדברים שקשורים לנדל"ן הם מדהימים ובלתי נגמרים.

לכן, לקחנו על עצמנו את המשימה לנסות ולכתוב על הכל כל פעם קצת, עוד מאמר ועוד מאמר בנושא כזה או אחר שקשור לעולם הנדל"ן אם באופן עקיף או ישיר.

המאמרים נכתבים בשפה כמה שיותר פשוטה כדי להנגיש אותם לציבור הרחב ועם קורטוב של הומור כדי לתת קצת טעם בסיפורים.

שתהיה קריאה נעימה – מקווה שתהנו ותלמדו.

מה הקשר בין הורות לתיווך

מה הקשר בין תיווך והורות?
אוטוטו אני חוגג אני 3 שנים ושמונה חודשים של הורות להיותי אבא (דילן נסיכה תודה על זה).
וממש לפני כשבוע חגגתי לקטן שלי יום הולדת שנה – איידן הבן שלי (דה בריינה הקטן) זה שבעל כורחו בועט בכדור יותר מ365 ימים 😊.

אבל, לא הרבה יודעים שאני כבר סוג של אבא המון שנים, יותר נכון למעלה מ-20 שנה שאני חונך/מאמן/מלמד אינסוף ילדים באינסוף מסגרות.
שיעורים פרטיים, אימוני ספורט, אימונים אישיים וכן גם בייביסיטר עשיתי בעברי לא מעט.

עכשיו אני יכול להתחיל לדבר על למה ומדוע (אבל נשמור את זה לפעם אחרת) היום נדבר על מה למדתי בתור אבא (בזכות חן – אשתי אם ילדיי) ורק בזכות היותי אבא הצלחתי להתפתח גם בתור מתווך.

כי נכון, חנכתי והדרכתי מאות של ילדים (באמת מאות ממש לא בצחוק) אבל להיות אבא זה פשוט אחרת.

אז בוא נגע ב-3 נקודות שממש קפצו לי לראש ואנסה להבהיר איך להיות אבא שיפר אותי בתור מתווך ולמה אני חושב שלהיות אבא אמור לעזור לכל אחד פשוט להשתפר בהמון דברים בכל מקצוע לאו דווקא בתיווך.

נקודה ראשונה – משא ומתן (מו"מ)–
המקצוע שלי דורש ממני המון סבלנות , ריכוז ויכולת של מו"מ על מנת להשיג ללקוחותיי את התוצאה הטובה ביותר אם זה בייצוג מוכר דירה (מה שלרוב אני עושה) או בייצוג קונה דירה.
* עצירה רגע, תמיד מפתיע אותי שלקוחות קונים שלי (כאלו שאני מלווה בקניית דירה) מופתעים מזה שאני סוגר להם את העסקה בפחות ממה שהם הגדירו לי – זה מחמיא ומעצבן בו זמנית (אבל גם זה לפוסט/מאמר אחר)*

במו"מ הכח הכי חזק שקיים הוא הזמן – כמו בחיים הזמן עושה את שלו. הזמן מרפא, הזמן מנתב, הזמן מעדן, הזמן מרכך, הזמן גורם לדברים לקרות. נכון, לפעמים צריך להכות בברזל שהוא חם ולעיתים גם בשוק כמו של היום הזמן הוא דבר לחוץ אבל גם במסגרת הסיר לחץ הזה אפשר לקחת עוד שנייה זמן ולחשוב לפני שעושים משהו, כדי שהוא יהיה הדבר הנכון.

בעברי, שהייתי נמוך יותר (כמו שאנחנו אומרים לדילן) היה לי מלא זמן וכל הצעה שהתקבלה או כל משהו שמישהו רצה הייתי יכול ישר להגיב. היום, אני כבר קצת יותר גבוה (המבורגרים ועוד המבורגרים), עם משרד מלא במתווכים מוכשרים, נשוי ועם 2 ילדים. פתאום, הזמן הוא מצרך עוד יותר נדיר והיכולת להגיב לפעמים גם אם אני ממש רוצה נדחית טיפה ועוד טיפה כי אתה בדיוק בהרדמה עכשיו. איידן בדיוק התעורר, דילן בדיוק הקיאה ועכשיו יש מו"מ של סוכן שעומד להתפוצץ. אז הכל עומד מלכת, הופתעתי וגם אתם תופתעו, כמעט כל ה"אתגרים" ( לקוח שלי מהעבר לימד אותי שאין בעיות רק אתגרים) נפתרו כלא היו עם הזמן וזה ששנייה לא עניתי לטלפון.

אז הורים, מתווכים, או כל אחד אחר – תנו לדברים שנייה זמן אני מבטיח לכם שבמו"מ לרוב, זה רק יעשה לכם טוב.

נקודה שנייה – לעולם אל תשקר/לעולם אל תגיד משהו שאתה לא יכול לעמוד בו

סנטה קלאוס מכירים? זה שיורד מהארובה… חדי קרן מכירים? אלו עם הקרן אמצע האף… אליהו הנביא מכירים? כן… זה שמגיע בפסח לשתות מהכוס שכולם ישנים 😊
אז לא, אני לא מתכוון לדברים האלו, פה אני משאיר לכל אחד מקום משלו לעשות את מה שהוא מאמין בו ואת הדרך שלו לעבוד מול לקוחות/הילדים שלו.

אבל, אני כן רוצה לגעת בכמה דברים מקבילים ל-2 העולמות.
לא מזמן באחד השיעורי שחייה של דילן פגשתי באבא ואמא שלאורך כל השיעור אמרו לילד שלהם שאם הוא לא יתנהג יפה הם מוציאים אותו מהבריכה באמצע השיעור. עכשיו אני לא מתיימר להיות מדריך הורים, מיכל דליות או משהו בסגנון אבל משהו אחד אני כן יודע.
הילד שלך יודע מתי אתה מחרטט ומתי זה לא אמין, אם אתה אבא אומר לילד שלך כבר 3 חודשים שאתה תוציא אותו מהמים אם הוא לא יתנהג יפה ואתה לא עושה את זה – אז הוא ימשיך לא להתנהג יפה (ציטוט, התנהגות יפה מתוך פרשנות של האבא בלבד).
ואחרי הדוגמא, הרעיון הוא, תהיה אמיתי עם עצמך עם הילד אם הוא יתפוס אותך מזייף הוא יידע שאתה תמיד מזייף וכך באמת היה.

בעולם התיווך, זה מאד פשוט, אם פעם אחת אמרת ללקוח משהו אחד והוא לא נכון, זה נגמר. יכול להיות שהייתי מדהים איתו חודשיים אבל אם הוא תפס אותך מזייף (מילה נעימה יותר לשקר חס ושלום) זה פשוט נגמר. לטעמי, זה תופס כמעט לכל עולם מכירות באשר הוא.

נקודה שלישית – להיות העוגן/להיות נוכח תמיד.

לא מזמן שמעתי פודקאסט של שני הורים אבא ואמא שמדברים על מה זה להיות נוכח בעולם של הילדים, לשמחתי ולשיטתי אני אבא סופר מעורב ונוכח.
ואתם תוהים בראש מה זה אומר להיות נוכח? אז נוכח – מבחינת החבר'ה בפודקאסט זאת היכולת שלך להיות שם באמת באותו הרגע כבר שאתה שם.

מה זה אומר? זה אומר שגם אם אתה עובד סופר קשה והלכת לעבוד ב8 וחזרת ב1900 להרדמות ויש לך עכשיו 30 דק' לבלות עם הבייבי שלך, תהיה שם, תניח את הנייד ל-30 דק' ופשוט תהיה שם. כי שאתה איתו ועם הוואסטפ, פייסבוק, מייל, וספורט 5 … לרוב אתה לא באמת נוכח.

עכשיו מה שיפה שהם דיברו עליו – שלהיות נוכח לא בהכרח מכמתים בכמות השעות שאתה עם הילד/בייבי. למה הכוונה?
יש הורה שיכול להיות עם הילד שלו כל יום מ14 עד 19 ויש הורה שיכול להיות עם הילד שלו בין 19ל20 בלבד.
ונכון, שלנוכחות הפיזית כן יש משמעות וזה כן מאד מומלץ, לפעמים הנוכחות האמיתית שאתה שם באמת חווה את הרגע ולא נמצא בין 14-19 בעוד מלא מקומות בו זמנית – זה שווה יותר.

בדומה לעולם התיווך, לעיתים ניתן להרגיש על מתווך אם הוא נוכח או לא. מאז שהמשרד שלי גדל יוצא לי פחות להיות בדירות פיזית ולפגוש לקוחות פנים אל פנים, נכון, זה לא מצב אידיאלי וללקוח הרבה יותר קל לסמוך עליך ולהרגיש אותך לאחר שנפגשתם פעם או פעמיים. יחד עם זאת, שעסקאות מתגבשות ומתבשלות וצריך את "הנוכחות ההורית" שלי. אני תמיד שם, בכל שעה, בשישי וב22:30 בלילה. הלקוחות שלנו – גם אלו שלא פגשו אותי מעולם וגם לא יפגשו אותי לעולם, יודעים את זה ומרגישים את זה וכל פעם שאני מסיים שיחה של 10-20 דק' עם לקוח כזה ושומע בסוף השיחה, עמית תודה. באמת מה שאמרת מחזק אותי/ עוזר לי / קו החשיבה שלך עשה לי סדר.

מבחינתי? עשיתי את שלי ואני נוכח גם אם לא הייתי בכל ההליך מההתחלה.

אז היום כתבתי הרבה יותר אישי / הרבה יותר עמוק
מקווה שמקבלים באהבה – כמובן אשמח לשמוע תגובות / הערות (בונות, מחזקות וגם סותרות)

ובמידה ואתם רוצים למכור את הבית שלכם? או במידה ואתם רוצים לקנות בית?
או אם אתם סתם רוצים לקשקש על הורות?

זה המספר האישי שלי

0545811898
חיבוק של גול

להיות מתווך או לא להיות זאת השאלה?! 10 סיבות מדוע כן כדאי להיות מתווך!

להיות מתווך או לא להיות זאת השאלה?! 10 סיבות מדוע כן כדאי להיות מתווך!

לאחרונה מאז שהתחלתי לכתוב בנושא ולא רק לעלות תמונות נמכר (כן ירבו) 😊
התחלתי לקבל המון פניות מאנשים קרובים יותר ורחוקים מאד בכל הקשור לעולם התיווך. זה יכולה להיות שאלה לגבי מתווך שהם עבדו איתו ברחובות ומייצג אותם בבלעדיות ואז מתווך הציע להם משק חקלאי בדרום.

קביעת מחיר דירה טרם פרסום

קביעת מחיר הדירה התל אביבית שלי טרם יציאתה לשוק.

מחיר הפתיחה של הדירה שלך עלול לקבוע את הזמן שייקח לך למכור את הדירה שלך ולכן שווה לחשוב טוב לפני שיוצאים איתה לשוק.

למה אני מתכוון?

לקיחת משכנתא! ללכת לבד בנק? יועץ משכנתאות פרטי? או חברה קטנה?

לא מזמן סיפרתי לאחד הלקוחות שלי שמאז שקניתי בית ושיפצתי, אני מרגיש שהפכתי להיות מתווך טוב יותר. לא בכדי, בזמן השיפוץ, אתה פתאום חי ונושם את מה שכל הזמן "מכרת" לאנשים בעת מכירת דירה וזה עוד לפני שעוד עשית בעצמך, כי בתכלס – גם אם לא שיפצת מעולם אתה יודע מה עלות של דברים לפי מה שאומרים לך אבל שאתה עושה את זה בתכלס והולך לראות בעיניים יום אחר יום זה משהו אחר.

איזה ערך נותן לך מתווך בקניית דירה בתל אביב?

כן כן, הכותרת יכולה להתריס לא מעט אנשים ולא בכדי. רבות סופר ועוד יסופר על מתווכים מכל המינים וכל הסוגים. על כך שמתווך גוזר קופון, על זה שאפשר בלעדיהם, הוא רק בא והראה לי את הדירה 20 דק' והוא רק היה שם פעמיים.
נכון, גם זה קורה.

דירות מכונס נכסים בתל אביב?

דירות מכונס נכסים בתל אביב? האם כדאי לקנות דירה בתל אביב דרך כונס נכסים?
אז ככה 😊 כונס נכסים זה וואוו חיובי לפעמים, אבל זה בטוח לא לכל אחד.
כינוס נכסים הוא הליך משפטי הכולל תפיסת נכס ושליטה בו, כך שניתן יהיה להיפרע ממנו. בדרך כלל, הוא נפתח במצב בו נושה זכאי, בתיווך כונס הנכסים, לממש רכוש של אדם פרטי, קבוצת אנשים או חברה, ששועבד כבטוחה על חובות שלא שולמו

אני רוצה למכור את הדירה שלי! האם כדאי לי לרהט ולעצב אותה לפני?

האם כדאי לי לרהט ולעצב אותה לפני?
כן! כן, פשוט כן.
אבל… אין אבל.
אבל אם לא יאהבו את הריהוט וזה לא יתאים, אם הטעם שלי לא בדיוק כמו של האחרים, אם ואם ואם.
אז זהו, שאין אם.
דירה מרוהטת ומעוצבת גם אם היא לא בהכרח הטעם של כל אחד היא פשוט טובה יותר.
אבל? זה יעלה לי הרבה כסף?

בדיקת היטל השבחה לפני מכירת דירה

בדיקת היטל השבחה לפני מכירת דירה -מה זה לעזאזל ולמה אני צריך לשלם את זה?
טוב, אז ברוך השם קורה שקוראים לי לא מעט לעזור במכירת דירה עוד לפני צאתה לשוק (בונוס גדול, של ניסיון רב ועבודה טובה כנראה)
לפני שאנחנו יוצאים לדרך אחת השאלות הכי חשובות שאני שואל את המוכר/ת היא האם הוא מודע לגבי היטל השבחה.

קונה דירה בעיר? 3 דברים שלא כדאי לך להגיד!

יושב עם חבר אוכלים עושים צחוקים ובלי שום הסבר פתאום הוא כזה… מעניין…. (בלי שום קשר לשיחה)
עמית, בתכל'ס אם אני בא ומראה שאני אוהב את הדירה זה גורם לבעל הדירה לחשוב שאני רוצה אותה ואז הוא ירצה יותר כסף. מצד שני, למה אני צריך לשקר ולהגיד לו שהדירה שלו לא יפה בעיניי?

בתי קפה בתל אביב – נכסי צאן ברזל

בתי קפה בתל אביב – נכסי צאן ברזל, האמנם?
אז תל אביב שלנו, היא ללא ספק אחת הערים הטובות בעולם ומי כמונו יודע ואובייקטיבי לאשש את זה.
הדירות המגניבות בעולם, חוף הים הטוב בעולם, מזג האוויר הטוב בעולם, חיי הלילה ללא ספק הטובים בעולם ובתי הקפה, אויייי בתי הקפה כמה שאנחנו אוהבים אותם.
אז הפעם, החלטתי לגעת ב-קפה אחד מיוחד כנראה אחד מה-3 הגדולים והמיוחדים ביותר בת"א.

בדיקת היטל השבחה לפני מכירת דירה

לפני שאנחנו יוצאים לדרך אחת השאלות הכי חשובות שאני שואל את המוכר/ת היא האם הוא מודע לגבי היטל השבחה.
השאלה הזאת יכולה הרבה פעמים לשמש לי לרועץ ולא בכדי… היטל השבחה עלול להיות מס גבוה מאד שהמוכר ישלם וימנע ממנו לצאת עם סכום הכסף אשר רצה ממכירת הדירה שלו. הדבר כמובן עלול למנוע ממנו למכור את הדירה – משמע? לי אין פרנסה.
מבולבלים?! מאד יכול להיות.

3 סודות של המתווכים המובילים בתל אביב בשוק!

לקח לי זמן לצאת מהארון עם זה, ובהתחלה הייתי מתווך בסתר, גם אני ניזונתי משמועות וסטיגמות על עולם התיווך ודרך אגב לצערי גם נתקלתי בכאלו.
אז נכון… אני לא ישנה את העולם ב-5 שנים (וואלה אני לא מארק, ג'ובס ואף פעם לא ניגנתי בכינור
אבל…. בחלקת האלוהים הקטנה שלי אני יכול להצהיר כי מתווכים מובילים בשוק הם פרס לכל מי שזוכה לעבוד עם אחד כזה.

מחיר דירה לפני תמ"א 38

הדירה שלי נמצאת ברחוב מרים החשמונאית והיא עוד מעט תהיה דירת 4 חדרים 100 מ"ר + מרפסת שמש של 12 מ"ר + מחסן וחניה תת קרקעית רגילה!
וואו איזה כיף אני כל כך שמח בשבילך! ומה היא היום? היום היא קומה 3 ללא מעלית 80 מ"ר לשיפוץ לא נגענו בה 40 שנה.
אוקיי, ומה המחיר שאתם חשבתם למכור אותה? הסתכלנו פה באיזור והמחירים הם בערך 55-60 אלף שקל למטר אז רצינו לבקש עליה 6,000,000 מה דעתך?!

האם מתווך מומלץ תל אביבי יכול לתווך דירה ברמת השרון?

בתור רמתשרוני מילדות כן רמתשרוני ככה אנחנו קוראים לעצמנו, פונים אליי הרבה פעמים חברים, מכרים ואנשים לגבי מכירת דירתם ברמת השרון. האמת!? הדבר מאד מפתה אותי כי בכל זאת, אני כמעט בטוח שעברתי רגלית כמעט בכל רחוב בעיר מהשדות ועד הסמטאות הקטנות של מורשה ומצמרות ועד הרחוב הכי קטן מאחורי בית ספר אמירים.

קניית דירה בתל אביב – מה עליי לבדוק לפני חתימת חוזה?

הסתובבנו ימים ולילות ובאמת ראינו עשרות דירות לקניה.
יצא לנו לראות דירות לקניה בצפון החדש של תל אביב ברחוב דוד ילין דירת 3 חדרים לשיפוץ מלא ללא מעלית וללא חניה. כמו כן יצא לנו לראות דירה מצוינת בצפון הישן דרום ברחוב מסריק עם מעלית ממש ליד כיכר רבין. יצא לנו לראות עוד ועוד דירות אבל לא נפרט את כולן, בסוף, מצאנו את האחת ונשאלת השאלה מה עלינו לעשות לפני חתימת חוזה מחייב ולפני רכישת הדירה.

קניית דירה להשקעה בתל אביב

בדומה לשוק ההון, אם אתה שחקן שמגיע לשחק הרבה זמן ולא רוכש דירה בתל אביב כדי למכור אותה אחרי שנה או שנתיים אז השקעה בנכס נדל"ן בתל אביב ובפרט דירה בתל אביב זאת החלטה מצוינת.

בתל אביב התנהג כמו תל אביבי

כתבה מתוך "רשת 13" – בתל אביב התנהג כמו תל אביבי

מכירת דירות בתל אביב עושים רק עם מישהו שמכיר את העיר ומעריך אותה כמה שהיא – הטובה ביותר בעולם. עמית טל, מתווך מומלץ ואחד שהייתם יושבים איתו לבירה בכיף, בשיחה על עולם הנדל"ן, תל אביב, משפחה, ביזנס וכדורגל שתשחרר לכם את כל הסטיגמות

למה חובה לקחת מתווך במכירת דירה

המון פעמים אנשים בתמימות שואלים אותי, עמית אני רוצה למכור את הדירה שלי בתל אביב, לקחת מתווך ולתת לו בלעדיות למכור את הדירה? עמית, אתה באמת חושב שבלעדיות זה דבר טוב? עמית תסביר לי למה בלעדיות כן טובה הרי אני חוסם את עצמי מלמכור להרבה אנשים.

שכונות תל אביביות על קצה המזלג

לא מעט אני נתקל בשיחות טלפון של "חוצניקים" (הלא הם – אנשים שלא גרים בתל אביב) אשר רוצים לעבור לגור בעיר הגדולה בפעם הראשונה בחייהם. לרוב, הדבר קורה אחרי שהילדים עוזבים את הקן והזוגות הצעירים בנפשם אך גדולים מבחינת הגיל בלבד משתוקקים לבלות בעיר הגדולה. ים, תיאטרון, מסעדות, חיי חברה ובעיקר הילדים שגרים פה מובילים אותם לחפש לרכוש פה דירה טובה למגורים.

למה לא לקחת מתווך במכירת דירה

רבות אני נתקל בשאלה… עמית בתכלס תגיד לי, למה אני צריך בכלל מתווך.

הרשימה למה צריך מתווך ארוכה מאינספור ואני מאמין בכל ליבי שכל מי שייקח מתווך מקצועי שמכיר ויודע את השוק בו הוא עוסק יהנה מהתוצאות. אבל… בתכל'ס, לא כולם חייבים מתווך ואני דווקא אציין לכם פה מי לדעתי לא זקוק לעזרתו של מתווך.

נסח טאבו VS ארנונה VS נטו דירה vs שטח פלדלת

תאמינו לי אם היינו יכולים להמציא עוד דברים כדי לשחק עם מספרים היינו עושים את זה כדי ליצור אמת גמישה כמה שאפשר לכולם ושכולם יהיו מרוצים.
למה אני כותב את זה? כי במצב שבו אף אחד לא יודע את הגודל של הדירה באמת – נותן לכולם תחושת סיפוק וגם תחושת החמצה – הכל תלוי איך בא לו היום להסתכל על זה.

קניית דירה חדשה מקבלן VS דירה ישנה בתל אביב

אתחיל בזה שאני יודע שיש עוד המון אפשרויות – מבטיח לא להתעלם ולהרחיב עליהן בכתבות הבאות.
אז בואו נדבר קצת תכלס.
אגע ביתרונות של 2 הסוגים – אשאיר לכם למצוא את החסרונות. למה? כי בא לי להתעסק בטוב ולא ברע כרגע 😊

טיפים למציאת דירה בתל אביב​

טיפים למציאת דירה בתל אביב חיפשתי את שאהבה נפשי, חיפשתיה ולא מצאתיה… קניית דירה בתל אביב זאת משימה כמעט בלתי אפשרית – יש האומרים שמציאת