קניית דירה בתל אביב - הדברים הקטנים

אז מה זה לקנות דירה?
אתה רואה 4 קירות, חלונות, רצפה הכל אפשר לשפץ. יאללה קדימה בלאגן.

בפועל? אוי אוי אוי אוי – כמה דברים אפשר לפספס.

למה אני מתכוון? כרגע אני לא אכנס ליתרונותיו של המתווך ואיך הוא רואה את הדברים אחרת ונכון ולא בגלל שיש לו עיניים יפות או חיוך ערמומי אלא בגלל שהוא פשוט ראה אלפי דירות בחייו – את זה אעשה בפעם אחרת.

כרגע פשוט אמליץ מניסיוני על הדברים הקטנים – שלעיתים הם מאד גדולים ומשנים הכל.

בראש ובראשונה ברשימת הדברים הקטנים שמשנים לדעתי עומדות להן התקרות הגבוהות.

תקרות גבוהות – כן יש מושג כזה… לעיתים אנחנו נכנסים לדירה ולא מבינים למה התחושה בה כל כך נעימה, איך יכול להיות שזאת דירת 3 חדרים אבל בפועל זה מרגיש לנו כמו בית עצום.
איך זה קורה? בפועל, התקרות הגבוהות נותנות עוד המון נפח לבית – כלומר אם נהיה לשנייה ורק לשנייה… "חכמים במתמטיקה" ונפנה לנוסחה מדעית של תיבה/קוביה אנחנו נכפיל גובה, רוחב כפול גובה ונקבל נפח X הגדול משמעותית מדירה עם תקרות נמוכות.

נכון? אף אחד לא מתמחר ככה – אני גם לא. אבל, אני אישית הייתי מוכן להוסיף עוד הרבה מאד כסף כדי לקבל עוד 20-30 ס"מ גובה תקרה בדירה שלי.

כיווני אוויר ייעודים לצרכים שלך – אנשים נוטים לחשוב באופן מפתיע (לא באמת) שמה שהם חושבים הוא האמת והכי נכון. לכן, אם תשאל אדם מה כיווני האוויר הכי טובים שיש הוא יגיד לך מה שהוא אוהב. כלומר דני יגיד מזרח וצפון, רוני יגיד צפון ומערב, דילן תגיד דרום ומערב וכו' וכו'.
בפועל? אם נסתכל על יזמים שמוכרים דירות בתל אביב נראה באופן מובהק שהדירות הדרום/צפון מערביות נמכרות בהכי הרבה כסף.
למה זה קורה? מערב הוא כיוון של אור ואוויר. צפון הוא כיוון של אוויר. דרום הוא כיוון של אור. והשילוב ביניהם יוצר עבור מרבית האוכלוסייה באופן אובייקטיבי את השילוב הטוב ביותר.

אבל כוכבית גדולה שימו לב – לכל אחד צרכים משלו וכמובן שלכל בניין ודירה סביבה משלה.
כך לדוגמא אדם כמוני שסובל מקור אך נהנה מחום יעדיף דירה דרומית על צפונית תמיד.
אדם הסובל מחום – לעולם לא ייקח דירה דרומית כי הוא יסבול כל הזמן.

לכן, חשוב להבין מי אתם ומה אתם אוהבים לפני שאתם קונים דירה 🙂

לסיכום, הדברים הקטנים לעיתים הם הדברים שמשנים את הכל והופכים להיות דברים גדולים – נסו להבין מי אתם לפני שאתם מכניסים את היד לכיס ומוציאים כמה מיליונים טובים.

ואנחנו? מבחינתו תקנו דירה עם 4 כיווני אוויר תמיד אבל בתכלס? כן בתכלס, גם אם תקנו עם כיוון אוויר אחד למזרח וזה טוב לכם 😉  אנחנו פה בשבילכם.

קבוצת עמית טל, הבית שלכם ה-לב שלנו.