קניית דירה בתל אביב (בארץ) או בחו"ל

מה עדיף דירה להשקעה בארץ או בחו"ל?

שאלה טובה! האמת, מעולם לא קניתי דירה בחול, ככה שאני לא יודע להעיד מניסיוני האישי.
מה שכן, הייתה לי חוויה שקשורה לזה שהיא לא כל כך נעימה (חוויה אישית) שהייתה יכולה להיות גם הפוכה לגמרי, אבל במקרה שלי היא לא הייתה לטובתי.

אז למה אני מעדיף לקנות בארץ מאשר בחו"ל (נכון לימים אלו)

1. המטבע – השקל מול דולר/יורו
שאני קונה בארץ, אני קונה בשקל. כלומר אם קניתי במיליון שקל מחר זה יישאר מיליון שקל ועוד 4 שנים זה יישאר מיליון שקל.

אם קניתי בגרמניה לצורך העניין ב500,000 יורו שהיורו היה שווה 5 (מי שזוכר היה דבר כזה) כלומר ב2.5 מיליון שקל. היום זה שווה 1.75 מיליון + – כלומר הפסדתי 750,000 ₪ שזה באסה! וזה למרות שערך הנדלן עלה בגרמניה….. אז בעצם אחרי X שנים  הפסדתי/לא הרווחתי כסף.

*הניסיון שלי היה שקניתי יורואים והיורו פשוט התרסק ופשוט הפסדתי הרבה כסף. נכון זה היה יכול להיות הפוך… אבל זה הימור ובני אדם כתפיסה הם שונאי סיכון.

2. רחוק מהעין (לא טוב) – הקרבה לנכס כן חשובה.
ששואלים אותי איפה לקנות דירה בארץ להשקעה, אני תמיד אומר תל אביב (באמת) אבל זה בגלל שאני חושב שערך הנדלן פה תמיד יעלה והביקושים הם אינסופים. יחד עם זאת, אם לא תל אביב, אז לדעתי הכי טוב כמה שיותר קרוב הבייתה.

למה נשאלתי… אז אני אסביר – רוב האנשים שקונים דירה להשקעה קונים בחייהם, דירה, שתיים גג שלוש דירות (מעבר לזה זה כבר מקצוע והם לא רלוונטים לפוסט) וכאשר הם קונים הם רוצים להיות בשליטה כמה שיותר מלאה. לכן, הקרבה מאד עוזרת, לראות שאין נזילה, רטיבות, שהכל טוב עם הדיירים ולטפל בשיפוץ הראשוני.

3. השפה – עם כל הכבוד לגוגל טרנסלייט.
כולנו בסוף יהודים/ישראלים – כולנו מבינים בהכל וכולנו בסוף אשכרה מנסים לקרוא אפילו את מה שעורך הדין כתב בחוזה ולא סומכים עליו עדיין ב100%. לכו תעשו את זה באנגלית בהצלחה! ולכו תעשו את זה בגרמנית… בהצלחה פעמיים!
היכולת לקרוא, להתמודד להבין את הליך הרכישה הוא חשוב מאד ואני בעדו.

סיכומון + סתירה:
באופן אישי (נכון לימים אלו) זה האני מאמין שלי, יחד עם זאת, היתרון המשמעותי בקניית נדלן בחול ולכן אנשים לרוב פונים אליו ולכן אני תמיד בעדו. הוא העובדה שאפשר לקנות בחול נדל"ן בהרבה פחות כסף! כלומר, היום יש גם בימים אלו דירות בסלוניקי לדוגמא (יש לי 2 חברים מצוינים שמוכרים שם דירות) גם ב100,000 יורו ופתאום את גברת עם דירה ביוון (זה מגניב כיף) והרבה פעמים גם מניב יותר!

לכן, המלצתי החמה היא – תקנו נדל"ן בארץ גרמניה או יוון אני בעד.


👇 שוקלים לקנות נדל"ן בת"א? דברו איתי זה המספר האישי שלי 👇

0545811898

מחפשים בסלוניקי… דברו איתי אפנה אתכם לחברים 😊

בברכת סופ"ש חלומי
חיבוק של גול ❤️⚽

רוצים שנעזור גם לכם?

זה פשוט וקורה תוך 60 שניות, מלאו את השאלון ונחזור אליכם עם הצעות אטרקטיביות!

הדירות שלנו למכירה

דירות למכירה

הנשיאים 8 – דופלקס עם נוף נדיר

למכירה בתל אביב – בבלעדיות 5 חדרים 120 מ"ר בנוי מרפסת גג מעלית 2 חניות מוארת למכירה דופלקס/פנטהאוז ברחוב הנשיאים 8 – תל-אביב בשיכון בבלי

דירות למכירה

גדעון 4 – דירת 85 מ"ר מדליקה

נגיעה מכל הטוב של העיר, באחד הרחובות המרגשים, הירוקים, השקטים והנעימים בעיר! ברחוב גדעון במרחק נגיעה משדרות חן, כיכר רבין, הבימה, דיזנגוף סנטר , תחנת הרכבת הקלה וכל הברים והמסעדות המגניבים של אבן גבירול ודיזנגוף.
דירת 2 חדרים 85 מ"ר, משופצת בקלאס

דירות למכירה

שדרות מוצקין – דירת סטודיו

אחד הרחובות המרגשים, הירוקים, השקטים והנעימים בעיר! ברחוב מוצקין במרחק נגיעה מחוף הים, תחנת הרכבת הקלה(ארלוזורוב) רחוב דיזנגוף וכל הברים הכי שווים ובתי הקפה! – דירת סטודיו 31 מ"ר + 4 מ"ר מרפסת שמש + 16 מ"ר גלריית עמידה סה"כ 51 מ"ר!

דירות למכירה

שדרות מסריק 14 – דירת 3 חדרים

נגיעה מכיכר רבין, תחנת הרכבת הקלה, דיזנגוף והים – דירת 3 חדרים ענקית! מרגישה ממש כמו בית! בקלות אפשר להפוך ל-4 חדרים, אינסוף חלנות ומפתחים – דירה ממש טובה

דירות למכירה

שדרות מוצקין 15 – דירת 3 חדרים

באחד הרחובות המרגשים, הירוקים, השקטים והנעימים בעיר! ברחוב מוצקין במרחק נגיעה מחוף הים, תחנת הרכבת הקלה(ארלוזורוב) רחוב דיזנגוף וכל הברים הכי שווים ובתי הקפה! – דירת 3 חדרים

דירות למכירה

ש"ץ 15 – דירת סטודיו מדליקה

נגיעה משדרות בן גוריון, דיזנגוף והים בבניין מהמם לשימור דירת סטודיו מיוחדת עם אינסוף אור ושמש, דירת סטודיו 41 מ"ר משופצת

דירות למכירה

פינסקר 49 – דירת סטודיו גדולה

למכירה דירת סטודיו מדליק במרכז העיר במרחק נגיעה מחוף הים, כיכר דיזנגוף, דיזנגוף סנטר שוק הכרמל ותיאטרון הבימה

דירות למכירה

ידידיה פרנקל 65 – דירת 3 חדרים עם חניה

שאומרים לך בקול שכונת נווה שאנן, אתה מדמיין משהו שהוא קצת שונה ממה שזה באמת… השכונה מלאה בברים, הייטקיסטים צעירים ובכלל החבר'ה הצעירים של בני ה 22-28 שהיו רגילים להסתובב ברוטשילד כבר לא שם… אלא יותר בפלורנטין ושכונת נווה שאנן מובילים את השכונה להיות הדבר הבא של העיר ולא בכדי!